Kamiennej 17 odbyły się Inżynierskie Targi Pracy Politechniki Krakowskiej. Tegoroczna edycja tego wydarzenia cieszyła się sporym zainteresowaniem zarówno ze strony pracodawców, jak i studentów. Na ponad 40 stoiskach obecni byli przedstawiciele różnych branż, którzy prezentowali profil swojej działalności oraz oferty pracy, stażów i praktyk. Filip Pachla, prof. PK jest pracownikiem Katedry Mechaniki Budowli i Materiałów Wydziału Inżynierii Lądowej PK.
- Laboratorium, wybudowane przy wsparciu ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnemu Województwa Małopolskiego, jest przygotowywane do oficjalnego otwarcia (jesienią).
- Obecnie trwa synteza nowych związków i badanie ich przeciwnowotworowego potencjału.
- W ramach stażów w firmie oraz w pracach dyplomowych, dedykowanych tematom inspirowanych działalnością Hitachi Energy, nasi studenci będą mogli uczestniczyć w rozwiązywaniu aktualnych problemów inżynierskich, nawet o globalnej skali – podkreśla rektor Politechniki.
- Dla utworzenia centrum proponuje się odpowiednie zagospodarowanie fragmentu pasa startowego dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny (pozostającego w administracji Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie i Politechniki Krakowskiej).
- W tym zestawieniu znalazło się w sumie 14 przedstawicieli Politechniki Krakowskiej.
Czas na pierwsze miodobrania w pasiece Politechniki Krakowskiej
Firma oferuje też studentom praktyki i staże oraz możliwość uczestniczenia w wybranych swoich projektach. – Z ogromną radością ogłaszamy rozpoczęcie oficjalnej współpracy edukacyjnej i badawczej z Politechniką Krakowską. Innowacyjna kooperacja pomiędzy GE HealthCare Polska a renomowaną instytucją akademicką ma na celu rozwijanie rozwiązań technologicznych oraz wspomaganie edukacji studentów w obszarach technologii medycznych. Jesteśmy przekonani, że ta synergia przyniesie innowacje, które przybliżą realizację wizji spersonalizowanej i precyzyjnej opieki zdrowotnej dostępnej dla każdego – powiedział Marcin Karp, członek Zarządu GE Medical Systems plinko ball Sp. Z o.o., dyrektor serwisu na północną część Europy Wschodniej.
Ponad 12 milionów euro dla sojuszu uniwersytetów europejskich STARS EU z udziałem Politechniki Krakowskiej!
Podczas wydziałowej inauguracji roku akademickiego. Wyróżnionych reprezentował podczas wydarzenia Marcin Maciejowski. Tworzywa sztuczne zrewolucjonizowały wiele dziedzin życia. W świadomości społecznej często kojarzą się one z zagrożeniem dla środowiska. Rynek ten jednak ciągle się rozwija, choćby w związku z ideą zrównoważonego rozwoju.
Politechnika Krakowska i Instytut Techniki Górniczej KOMAG będą współpracować
Zdajemy sobie sprawę, że jego potencjał nie został do tej pory w pełni wykorzystany. Wiemy, że w Krakowie brakuje przestrzeni, jak ta zaproponowana w projekcie, dlatego dobrym rozwiązaniem jest znalezienie kompromisu między Politechniką Krakowską a Miastem. Skorzystają na tym zarówno nasi studenci, jak i mieszkańcy Krakowa – mówi rektor Politechniki Krakowskiej, prof. Andrzej Szarata. Często można usłyszeć, że pracodawcy oczekują od przyszłych pracowników m.in. W związku z tym na studia trzeba spojrzeć jak na okres, który powinien wspomagać u studentów także tę praktyczną sferę przygotowania do wyzwań rynku pracy.
– Studenci zorganizowali świetną i bardzo chwalebną akcję. Cieszę się, że duża grupa studentów zaangażowała się jako wolontariusze i biorą udział w zbiórce. Kwoty jakie udawało się zbierać w ubiegłych latach każdorazowo budziły podziw, więc wierzę, że i tym razem tak będzie – mówiła. – Studenci wskazali na miejsca, które ich zdaniem wymagają interwencji, a jednocześnie mogą stać się impulsem dla procesu uzdrawiania otoczenia.